sobota, 9 maja 2009

Wystawa, wystawa, wystawa!!!!


Wczoraj (9V2009) wzięliśmy udział w IX Międzynarodowej Wystawie Rasowych Świnek Morskich, która odbyła się w Łodzi. Sędziował Istvan Siklosi. Pojechaliśmy z trzema świnkami, pierwszymi lunkami z przydomkiem MelaMi. Nie oczekiwałam zbyt wiele, bo wiem, jak trudno wyhodować dobrą świnkę. Chciałam je po prostu pokazać.
DODA przed samą wystawą miała zmienić właściciela, ale w ostatniej chwili okazało się, że nie jest świnką w kolorze TSW (jaki chcieli kupujący), ale white, red, sable. I co się okazało?

DODA MelaMi oceniana jako pierwsza okazała się:
* najlepszą lunkaryą peruwianką w klasie Baby
( również w porównaniu z peruwiankami-coronetami)
*najlepszą samicą lunkaryą
*BEST CURLY LONGAHIR BABY
i najlepsze!
*III lokata BEST IN SHOW BABY

Otrzymała ocenę bardzo dobrą.
Cieszy niezmiernie to, że była najmłodszą lunką na wystawie.

BADŻIDŻ MelaMi:
*najlepszy samiec w klasie młodzieży w rasie lunkarya (BOB junior lunkarya)

Sędzia zachwycał się jego sprężystymi lokami, kolorem i idealną budową w ramionach. Oczywiście Badż jest synem peruwianki, więc nie jest idealny, ma trochę za miękkie włosy i za proste na ramionachale wszystko przed nami:)

Troszkę wstydziłam się pokazać BABITĘ MelaMi, która została masakrycznie ostrzyżona przez swoją mamusię, ale powiedziałam "raz kozie śmierć" i poszłyśmy.
Ocena zadowalająca ze względu na ten nieszczęsny włos i rozetki. Budowa prawidłowa. Oczy, uszy kolor-doskonałe. Włos oczywiście odrośnie i Babita będzie wspaniałą towarzyszką. Okazało się, że niczego jej nie brakuje!

Niestety z powodów logistycznych (jak zwykle hehe) musiałam wyjechać przed zakonczeniem wystawy. Czekam jeszcze na wyniki oceny naszych rozetek. Ocena odbędzie się jutro. Trzymajcie kciuki:)

Zdjęcia z wystawy w najbliższym czasie:)

Welcome